فرمول موفقیت برایان تریسی

موفقیت برای من مثل خیلی از موضوعات دیگر بدون رعایت تكنیك ممكن نیست و تكنیك من به كار بستن یك فرمول در زندگی است و آن فرمول رعایت تعادل در زندگی‌تان است. شاید با خود بگویید خب تعادل كه خیلی هم كار سختی نیست و حتما راز دیگری برای موفقیت وجود دارد كه آدم‌هاي موفق آن را با دیگران در میان نمی‌گذارند، رازی مثل داشتن سرمایه، دوست و آشنای خوب یا موقعیت خانوادگی عالی اما داشتن تمام این‌ها بدون در نظر گرفتن تعادل تقریبا غیرممكن است. می‌توانم به جرات بگویم كه بیشتر شما كه خواننده این مقاله هستید در زندگی‌تان تعادل ندارید. اصلا تعجب نكنید چون

می‌توانم با دلیل این موضوع را برای‌تان ثابت كنم اما قبل از آن بیایید با هم قدری بیشتر در مورد تعادل صحبت كنیم. یونانی‌ها 2 جمله بسیار معروفی دارند. جمله اول این است:« خودت را بشناس»

باز هم جمله ساده ای به‌نظر می‌رسد اما اولین چیزی كه برای رسیدن به تعادل در زندگی به آن نیاز دارید شناخت خودتان است. البته منظور من از شناخت خود این نیست كه شما چه طور آدمی هستید و مثلا خودتان را با صفاتی مانند آرام، مهربان، عصبی یا سلطه جو توصیف كنید. منظور من شناخت ارزش وجودی خودتان است و این ارزش وجودی تنها از طریق انتخاب‌هایی كه در زندگی انجام می‌دهید خودش را نشان می‌دهد. اگر در حال حاضر شرایط معمولی در زندگی دارید و با توجه به نارضایتی و دلخوری كه از این وضعیت دارید، همچنان دست روی دست می‌گذارید این نشان می‌دهد كه شما ارزشی برای خود قائل نیستید. چون برای بهتر كردن شرایط‌تان كاری نمی‌كنید و این موضوع این پیام را به مغزتان می‌رساند كه من لیاقت همین زندگی معمولی را دارم. بگذارید یك مثال دیگر برای‌تان بزنم. ممكن است شما در یك رابطه عاطفی قرار گرفته باشید كه بیشتر از آرامش، استرس و آزردگی را نصیب شما كرده باشد اما شما همچنان به این انتخاب نادرست چنگ انداخته‌اید چون در ناخودآگاه ذهن‌تان خودتان را لایق یك ارتباط خوب نمی دانید. اگر شما برای خودتان ارزش و اهمیت بیشتری بگذارید به‌دنبال تغییر شرایط و انتخاب‌های‌تان خواهید رفت اما اگر دست روی دست بگذارید و اوضاع بد و شرایط نامساعد را تحمل كنید یعنی هنوز نتوانسته‌اید خودتان را در اولویت قرار دهید و این یعنی من به اندازه كافی اهمیت ندارم.

گزیده مقالات برایان تریسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *